Kripto Para

BM Diplomatından “Son Dakika” Altın Uyarısı: Yakında…

2022’nin başından bu yana 800 lira civarında seyreden gram altın, pek çok yatırımcı için riskten korunma varlığı olarak görülüyor. Değer deposu olması nedeniyle çoğu insan parasını sarı metale yatırıyor. Bu nedenle, altına yönelik yapılan yorumları merakla takip ediyorlar. Değeli metale iddialarıyla gündeme gelenlerden biri de, BM diplomatı ve küresel risk uzmanı Hüseyin Çiloğlu oldu. Çiloğlu, 2022 yılının belirsizlikle geçeceğini söyledi. Ayrıca, altın alımının yakında sınırlandırılacağına yönelik iddialarını ortaya koydu. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

Hüseyin Çiloğlu’ndan altın iddiası: Sınırlandırılacak

BM diplomatı ve küresel risk uzmanı Hüseyin Çiloğlu, konuk olduğu bir Youtube videosuna göre, 2022 yılı boyunca belirsizliğin hakim olacağını düşünüyor. Ayrıca, dünyanın yoksunluk çağına girdiğini belirten Çiloğlu, değerli metale yönelik bir iddiayla da gündeme geldi. Çiloğlu’na göre altına ulaşmak oldukça zorlaşacak ve hatta değerli metal alımları sınırlandırılacak. BM diplomatı, “insanlar karşılayabilecekleri riskleri almalı” diyerek dünyanın yoksunluk çağına girdiğine dikkat çekti.

Yatırımcılara “değerli metaller yanınızda olsun” diyen uzman, gümüş, gram altın alınabileceğini düşünüyor. Ayrıca, “Bir süre sonra altına ulaşmak zorlaşacak. Dünya enflasyonist noktaya gidiyor. Altın almanız imkansız hale gelecek. Belirli bir oranda altın almanız istenecek. Sınırlama getirilecek,” ifadelerini kullanıyor. Yazım sırasında gram altının fiyatı yüzde 0.06’lık bir düşüş ile 789 liradan işlem görüyor. Öte yandan, altının ons tarafına bakıldığında, değerli metalin yüzde 0.35’lik bir düşüş ile 1.831 dolar civarında dolaşıldığı gözlemleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.