Kripto Para

Bitcoin’in Yörüngesini Doğru Çizen Modelin Mucidi: Bunlar Olacak!

Bitcoin S2F mdelinin kurucusu, yaşanan düşüşün BTC‘nin 6 haneli seviyelere gelmesini engelleyemeyeceğini ileri sürüyor. Bitcoin’in fiyatı son 24 saatte %8.75 düşüşle şu anda 35.600 dolar civarında işlem görüyor. Bununla birlikte, Bitcoin stok akış (S2F) modelinin yaratıcısı Plan B takma adlı analiste göre paniğe gerek yok; uzun vadede BTC ödüllendirici bir yatırım.

Plan B, Bitcoin pazarının geri döneceğine dair güvence veriyor

Analist, Bitcoin üzerindeki yükselişini ve S2F modeline olan güvenini yineledi. Analist ayrıca yatırımcıları mevcut düşüşü görmezden gelmeye çağırdı. İlk Bitcoin’ini 2016 yılında 400 dolardan satın aldığını anlattı. 2019 yılında Bitcoin 4.000 dolardayken S2F modelini yayınladı. O zamandan beri, S2F modeli, fiyatın 40.000 doların altına düştüğü zamana kadar bile, BTC piyasa performansını doğru bir şekilde izliyor. Analiste göre, düşüş eğilimi yakında tersine döneceğinden, piyasa katılımcılarına Bitcoin’lerini elinde tutmalarını tavsiye ediyor. Plan B, Yakın tarihli bir başka tweet’e göre, Bitcoin boğaları kontrolü yeniden ele geçirdiğinde sıçramanın epik olacağını belirtti.

Ne olursa olsun, Plan B, yatırımcıları bu zamanlarda dengede kalmaya çağıran tek BTC boğası değildi. Hollandalı analistin Twitter’da yaptığı bir ankette, katılımcıların çoğunluğu (%48) Bitcoin için bir sonraki yükseliş katalizörünün SEC tarafından bir BTC spot ETF’sinin onayı olacağını ortaya koydu. Popüler on-chain analisti Will Clemente, kendi görüşüne göre, piyasanın muhtemelen başka bir El Salvador haberiyle veya FED’in mevcut şahin duruşunu tersine çevireceği haberinde döneceğini belirtti.

Öte yandan, vadeli işlem piyasası tasfiyeleri de çok yüksek. Bitcoin vadeli işlem tasfiyeleri zaman diliminde 348 milyon dolara ulaştı. Zayıf piyasa performansı, birçok düşüş eğiliminin zeminini oluşturuyor. Cryptowhale‘e göre, Bitcoin’in fiyatı bir daha asla tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolara ulaşamayacak ancak 2022’de 10.000 doların altına düşecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.