Kripto Para

Bitcoin’de Kritik Anlar: Analistler, Korkutan Düzeyleri Sıraladı!

En son tepesinden %20 düşüşle, S&P 500 artık Bitcoin ve altcoin’ler için bir ikaz işareti olarak ayı piyasası bölgesi tarifini karşılıyor.

Bitcoin fiyatı, pay senedi performansını yansıtıyor

TradingView’den elde edilen datalar, BTC fiyatının hafta sonu 28.700 doların altına düştüğünü ve akabinde yaklaşık 500 dolar eklediğini gösterdi. Bir evvelki günün 30.700 dolar en yüksek düzeyinden %4.7 düşüşle, ABD pay senedi endekslerinin haftanın son süreç gününü dalgalı bir halde gördükten sonra, yazı yazılırken sıkı bir aralıkta görünüyordu. Başlangıçta açılışta düştükten sonra bilakis dönmeyi başaran S&P 500, geçen yılın en yüksek düzeylerinin %20 altında süreç görerek ayı piyasası eğilimlerini doğruladı.

Analistler bu düzeyleri sıralıyor

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, çeşitli kaynaklar Bitcoin’in geçen haftaki kapitülasyon olayına benzeri formda bir defa daha düşmesi için davette bulunmuştu. Örneğin, Twitter analisti PlanC, dış kaymaların Bitcoin’i mevcut düzeylerden değerli ölçüde aşağı çekebileceğini savunuyor:

Kripto piyasası bir balonun içinde olsaydı, Bitcoin tabanının 25 bin ila 27.5 bin dolar olduğunu söylerdim, fakat makro faktörlerin bizi 22-24 bin dolara çekmesi için makul bir mümkünlük var. Değerli siyah kuğu, 15-20k bir mümkünlük haline geliyor.

Pay senetlerinin ötesinde, ABD dolar endeksi (DXY), yirmi yılın en yüksek düzeyinden güçlü bir geri çekilme sonrasında konsolide oldu.

Mayıs, en berbat periyot için 2021 ile rekabet edebilir

Ayın sonuna on gün kala BTC, Mayıs 2022’yi getiriler açısından tarihinin en berbatı olma riskiyle karşı karşıya bıraktı. On-chai data kaynağı Coinglass’tan elde edilen bilgiler, Bitcoin için şu anda toplamda -22% aylık getiri gösteriyor, 2021’ler -%35 hariç rastgele bir yılın en büyük geri çekilmesi. Toplu sayıların onayladığı 2022, birebir vakitte 2018’den bu yana Bitcoin için yılın en makus performans gösteren birinci beş ayı oldu.

Öbür bir yerde, tanınan kripto analisti Michaël van de Poppe, önümüzdeki hafta “Bitcoin için yeşil sayılar” beklediğini söylüyor. Crypto Tony ise üst ve aşağı maksatların sırasıyla 27.900 dolar ve 31.000 dolar civarında olduğuna dikkat çekti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.