Kripto Para

Bitcoin’de 3 Günlük Death Cross! Yeni Dalga Mı Geliyor?

Bitcoin (BTC), geçen hafta Terra ekosisteminin çöküşüyle ​​birlikte acımasız bir çöküşe şahit oldu. O vakitten beri, 30.000 dolar civarında dalgalanıyor ve yeni bir dalgayı tetikleyebilecek death cross teması gerçekleşti.

Bitcoin (BTC) 3 günlük death cross’a geldi, daha fazla düşüş gelebilir mi?

Teknik çizelgelerdeki kıymetli bir kırmızı işaret, Bitcoin’in 3 günlük bir kırmızı çizelgeyi geçmesidir. Bu son iki sefer gerçekleştiğinde, BTC fiyatı şaşırtan bir halde %50 oranında düzeltildi. Bitcoin bu performansı tekrarlarsa, sırada 15 bin dolar olabilir. Tanınan kripto analisti Lark Davis şöyle yazıyor:

Bitcoin 3 günlük death cross hakkında değişik müşahede. Son iki defa, tabana, death cross’dan 6 gün ve 10 gün sonra ulaşıldı. Bu sefer geçmeden bir gün evvel alçak düzeye ulaştık mı? Yoksa bir kaza daha mı? Gecikme indikaötrü, geçmiş performans geleceği göstermez.

Son piyasa düzeltmesinin ortasında, borsalarda büyük bir BTC girişi var. On-chain data sağlayıcı Glassnode’un açıkladığı üzere:

Borsalara Gönderilen Bitcoin Adreslerinin Sayısı (7d MA), 4 yılın en yüksek düzeyi olan 7.918.940’a ulaştı, 13 Mayıs 2021’de evvelki 4 yılın en yüksek düzeyi olan 7.903.512 ile gözlendi.

Ayrıyeten, RSI grafiği, Bitcoin’in bu noktada hiçbir vakit çok satılmadığını gösteriyor. Bu nedenle, yatırımcılar talaş vermeden evvel biraz daha beklemek isteyebilirler.

BTC birikimi devam ediyor

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üere Glassnode, geçen haftaki büyük fiyat düzeltmesi sırasında BTC birikiminin devam ettiğini bildirdi. Glassnode dataları, pahası 1’e yaklaşan bir birikim trend puanı sundu. On-chain bilgi sağlayıcı şunları yazıyor:

12-Mayıs Perşembe günü, piyasanın en düşük olduğu periyotta, Birikim Trend Skoru 0,3’ün altındaki çok zayıf bedellerden aksine dönerek 0,796’nın üstündeki bedellere döndü. Bitcoin fiyatının 30 bin dolara geri dönmesini destekleyen Skor, haftanın geri kalanında 0,9’un üzerinde bedeller döndürdü ve güçlü alım taraflı aktivitenin gerçekleştiğini gösterdi.

Lakin Glassnode, 1 BTC’den daha düşük bakiyeye sahip küçük yatırımcıların en büyük akümülatörler olduğunu açıklıyor. Bununla birlikte, 100 BTC ila 10 bin BTC tutan yatırımcılar net birikimde genel bir zayıflık gösterdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.