Kripto Para

Bitcoin İçin 3 Kıymetli Varsayım Çıktı: İşte Beklenenler!

Dünyanın en büyük kripto para ünitesi Bitcoin (BTC), güçlü satış baskısıyla karşı karşıya kalmaya devam ediyor. Bir müddettir 28.500-31.500 dolar aralığında dalgalanıyor. 3 uzman kripto para analistinden, önümüzdeki günlerde kritik olabilecek teknik düzeyleri alalım.

Credible, BTC fiyatını 100 bin dolara ulaştıracak bir dalga modelinden bahsediyor

Credible lakaplı Twitter analisti, 333.100 Twitter takipçisine, Bitcoin’in son on yılda bir makro boğa piyasasında olduğunu ve 2014 ve 2018 ayı piyasalarının düzeltici periyotlar olarak hizmet ettiğini söylüyor. Credible’ın grafiğine bakıldığında analist, Bitcoin’in 2019’un başlarında başlayan büyük bir beşinci dalganın ortasında olduğunu öne sürüyor. Tesadüfen, Bitcoin şu anda BTC’yi tüm vakitlerin en yüksek 100.000 doların üzerine çıkarabilecek beşinci alt dalgada.

Nicholas Merten, Bitcoin’in herkesi şaşırtmak üzere olduğunu söylüyor

Öbür yandan, yakın tarihli tahlillerinde Nicholas Merten, Bitcoin’in herkesi şaşırtmak üzere olduğunu söyledi. 516.000 YouTube abonesine Merten, BTC için fiyat hareketi acımasız görünmeye devam ederken, bir indikatörün düşüş eğiliminin geride kaldığını gösterdiğini söylüyor. Analiste nazaran Bitcoin grafiğindeki hacimlerin büyük artışı, trend dönüşlerini doğrulamak için tarihi olarak emniyetli indikatörler olabilir.

Analist, aşağıdaki grafikte, hem Mart 2020’de hem de Mayıs 2021‘de hacim artışlarının fiyat düzeltmelerinin tabanıyla birebir vakte denk geldiğine dikkat çekiyor.

Bu ortada, Merten, Terra ekosisteminin çöküşünün ve akabinde piyasadaki dalgalanmaların akabinde basılan büyük bir hacim artışı ile Bitcoin’in beklenmedik bir ralli için hazırlandığını söylüyor.

Bitcoin opsiyon piyasası önümüzdeki 3-6 ay boyunca büyük aşağı istikamet riskleri gösteriyor

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere, 23 Mayıs’ta, ABD pay senedi piyasasının yükselmesine karşın BTC %3 kıymet kaybederek 30.000 doların altına düştü. Glassnode dataları, BTC piyasasının arka arda sekiz hafta boyunca daha düşük süreç gördüğünü ve “tarihin en uzun daima kırmızı haftalık mum dizisi” olarak işaret ettiğini gösteriyor. Geçen haftaki piyasa satışları sırasında, Bitcoin opsiyonlarının volatilitesini Glassnode şöyle açıklıyor:

Kısa vadeli peşin ödeme seçenekleri IV’ü %50’den %110’a iki katından fazla görürken, 6 aylık vadeli IV seçeneği %75’e sıçradı. Bu, çok düşük zımni IV düzeylerinin uzun bir periyodundan daha yüksek bir kırılmadır.

Bu ortada, son iki hafta içinde, açık konum için Bitcoin satım/çağrı oranı %50’den %70’e yükseldi. Bu, piyasanın daha fazla aşağı istikametli riskten korunmaya hazırlandığı manasına geliyor. Sonuç olarak, uzun vadeli bir temelde, yani yıl sonuna kadar, Bitcoin için opsiyon faizi suramı bilhassa yapıcıdır. Glassnode şöyle açıklıyor:

70 bin ila 100 bin dolarlık fiyatları etrafında ağırlaşan davet seçenekleri için açık bir tercih var. Ayrıyeten, hakim satım opsiyonu kullanım fiyatları, yıl ortasından daha yüksek fiyat düzeylerinde olan 25 bin dolar ve 30 bin dolar düzeylerinde yer alıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.