Alt Coinler

Bitcoin Düşerken LUNA Adeta Uçuyor: Pekala Neden?

Kripto piyasasında son vakitlerin en çok konuşuna konusu Terra (LUNA), bugün hayat belirtileri göstermenin de ötesine geçerek gün içinde 24 saatlik vakit dilimine nazaran ikiye katlanarak sanki dedirtti.

LUNA, tabanlarda bir sıçrama yaptı!

Kripto piyasasında sarsıntı tesiri yaratan ve kripto para karşıları için değerli bir argüman haline gelen Terra’nın tokeni LUNA, tam unutulmaya başlayacaktı ki bugün kalp atışları tekrar atmaya başladı. CoinMarketCap bilgilerine nazaran, gün içinde 0,0002165 doları gören LUNA, yazının yazıldığı sıralarda günlük bazda %73,81 artışla 0,0001827 dolardan süreç görüyordu. Öte yandan 120 doları görmüş bir kripto para için bu sayıların çok fazla manalı olmadığını belirtmek gerekiyor.

Kriptokoin.com haberlerinden de hatırlayacağınız üzere Terra ekosisteminin algoritmik stablecoin’i UST, piyasa çöküşünde 1 dolar çıpasını kaybetmiş ve beraberinde eşlendiği Terra’nın yönetişim tokeni LUNA’yı da peşinden sürükledi.

Terra kurucusu ve CEO’su Do Known ve grubu, UST’yi tekrar 1 dolar peg’ine kavuşturmak için LUNA arzını harika artırınca LUNA fiyatı sıfırlı kıymetlere geriledi ve birtakım kripto para borsalarında de-list edildi. LUNA o vakitten bu yana adeta bir zombi üzere piyasada dolaşıyor. Bugün ise düştüğü çukurdan çıkmak için bir uçuş gerçekleştirdi.

Pekala ancak token neden yükseliyor?

LUNA’nın bu beklenmedik hareketi piyasadaki herkesin başında bir soru işareti oluşturdu. Uzmanlara nazaran tokenin fiyat hareketi büyük olasılıkla, büyük kripto para borsalarında vadeli süreçlerin durdurulmuş olmasından kaynaklanıyor.

Buna ek olarak uzmanlar, LUNA çok süratli ve çok sert bir düşüş yaşadığından ve fiyatı neredeyse sıfırlandığından ötürü, kimi yatırımcıların eski fiyatına ulaşamasa bile küsuratlı fiyatlardaki hareketin yüksek olacağından hareketle yatırım yapıyor olabileceğini kıymetlendiriyor. Hatırlanacağı üzere LUNA, 13 Mayıs’ta FTX borsasında taban düzeyini gördükten sonra kısa müddet içerisinde %21.000’lik bir yükseliş görmüştü.

Ayrıyeten Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere CEO’su Do Known, geçtiğimiz günlerde kimi kurtarma planları sunmuş ve token dağıtımıyla ilgili açıklamalarda yapmıştı. Bu açıklamada sonradan alınan LUNA’ların da yeni çıkarılacak airdrop’dan faydalanabileceği belirtilmişti. Bu tıp durumların bir fırsat yaratabileceği kanısıyla hareket eden ve geçen günlerde haberlerimizde de yer verdiğimiz kripto traderları da bu fiyat artışının gerisinde olabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.