Kripto Para

Bitcoin Analistleri: Bu Düzeylere Düşmekten Korkuyoruz!

Önder kripto Bitcoin (BTC) fiyatı son haftalarda önemli bir düşüş yaşadı ve yeni takviye düzeylerinin altına çekildi. Analistler, Bitcoin pay senetlerinden ayrıldığı için varlığın haftayı 29.000 dolar civarında bitirmesini bekliyor.

Bitcoin fiyatı takviye düzeylerinin altına düşer mi?

Son kripto piyasası çöküşünde, başkan kripto Bitcoin yaklaşık sekiz hafta boyunca kayıplara şahit oldu. Analistler, BTC fiyatının dayanak düzeylerinin altına düşmesinden korkuyor. Hacim, Bitcoin fiyat eğiliminde değerli bir faktör ve trade hacmi değerli ölçüde düştü.

Bitcoin fiyatı 29.000 dolar ile 30.000 dolar ortasında bir bölgede konsolide olurken, ölçümler bir düşüş etabının geldiğini gösteriyor. Kripto bilgi istihbarat platformu Glassnode, NVT Oranındaki bir varyasyon olan NVT sinyalinin paydasında günlük süreç hacminin 90 günlük hareketli ortalamasını kullandığını ortaya koyuyor.

Sinyal, BTC fiyatındaki tepeleri iddia etmek için kullanılıyor. Sinyal, dört yılın en düşük düzeyi olan 233,9’u kaydetti. Analistlere nazaran bu, BTC fiyatında düşüş basamağının bir işareti.

BTC NVT Sinyali

BTC arzının %55’i hala karlı

BTC fiyatının 30.000 doların altına düşmesine karşın, arzının %55’i hala kârlı. Glassnode’un önde gelen kripto analisti Kripto Mevsimi, 2017’den 2018’e kadar olan BTC fiyat döngülerini karşılaştırıyor.

Arzın %55’inin karlı olması ortalama 151 ila 184 gün sürdü. Bitcoin’de büyük bir düşüş ve teslimiyet var. 2021-22 döngüsünde, 213 gün içinde kârlar yaklaşık %58 azaldı ve analistler bunu sıkıcı fiyat hareketi ve kapitülasyonun takip etmesini bekliyor.

BTC evvelki döngüler

Bitcoin fiyat eğilimini kıymetlendiren analistler, düşen bir kama modeli belirledi. Önde gelen bir analist olan CryptoVizArt, net bir Wyckoff birikim basamağı belirledi ve buna nazaran BTC fiyatı bir talep bölgesinde konsolide oluyor.

Kriptokoin.com haberlerinden de takip ettiğiniz üzere BTC, tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 69.000 doların altına düşmesinin akabinde son birkaç ayda düşüş trendini sürdürdü. 30.000 dolardaki kilit ruhsal bariyerin altına son düşüş, yatırımcılar ortasında çok bir ayı hissi yarattı. Bitcoin fiyatının borsalardan ayrılmasına karşın, analistler BTC’de daha fazla düşüşten korkuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.