Kripto Para

Bitcoin, ABD Meclisinde: Yasa Tasarısı Bunları İçeriyor!

ABD Temsilciler Meclisi’nin bir üyesi, 401 (k) kodlu ve emeklilik planlarının yer aldığı bir unsurda Bitcoin (BTC)’e yer verilmesini sağlamak için bir yasa tasarısı sundu. İşte detaylar…

Bitcoin için öne sürülen unsur, finansal özgürlüğü destekliyor

20 Mayıs Cuma günü, Cumhuriyetçi Temsilci Byron Donalds Amerikalıların Bitcoin ve öbür birçok finansal varlığı 401(k) emeklilik planlarına dahil etmelerine müsaade verecek bir yasa tasarısı sundu. Tasarı, Senato’nun 2022 tarihli Mali Özgürlük Yasası’nın meclisteki hali olarak görülüyor. Orjinal yasa tasarısı da birebir lisana sahipti ve 5 Mayıs’ta Senatör Tommy Tuberville tarafından sunuldu. Her iki yasa da ABD Çalışma Bakanlığı tarafından Mart ayında yayınlanan düzenleyici kılavuza cevap olarak öne sürüldü. Bu kılavuz, yatırım firmalarına 401(k)’de kriptoya müsaade vermemelerini tavsiye ediyor.

Donalds yaptığı açıklamada, Çalışma Bakanlığı’nın yorumlarını “Washington’da gücü merkezileştirmek için geniş kapsamlı ve kapsamlı bir çaba” olarak nitelendirdi ve kılavuzun “ekonomik özgürlük ve hür piyasaların kurucu prensiplerini ihlal ettiğini” söyledi. Donalds, tasarısının Temsilciler Meclisi Temsilcileri Warren Davidson, Young Kim, David Schweikert ve Tom Emmer dahil olmak üzere birçok Temsilciler Meclisi üyesinden takviye aldığını söyledi. Kripto sanayisi de Finansal Özgürlük Maddesine takviyesini lisana getirdi.

Fidelity’nin emeklilik planı etkilenebilir

Finansal Özgürlük Yasası’nın başarısı yahut başarısızlığının, zorluklara karşın bu yılın başlarında 401 (k) emeklilik planlarında Bitcoin sunmayı planladığını açıklayan bir firma olan Fidelity Investments için tesirleri var. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere 15 Nisan’da Fidelity, Çalışma Bakanlığı’na 401 (k) konusunda karşı çıkmıştı. Bu meselelerden bağımsız olarak, Fidelity planlarıyla ilerledi ve 26 Nisan’da Dijital Varlıklar Hesabını duyurdu.

Demokratik hükümet üyeleri bu duyuruya misilleme yaptı. Elizabeth Warren ve Tina Smith, 4 Mayıs’ta Fidelity’e bir mektup yazarak, opsiyondan kaynaklanabilecek “önemli dolandırıcılık, hırsızlık ve kayıp riskleri” konusunda ihtarda bulundu. Başka büyük yatırım idaresi firmalarının etkin olarak Bitcoin emeklilik seçenekleri sunmaya çalıştığı aşikâr değil.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.