Kripto Para

Bitcoin 9. Kırmızı Haftalık Kapanışına mı Gidiyor?

Bu hafta Bitcoin (BTC), arka arda sekizinci haftalık kırmızı kapanışını kaydettiğinde tarih yazmıştı. Tipinin birinci örneği olan bu çizgi, şimdiye kadar kaydedilen en makûs düşüş trendlerinden birini sağlamlaştırdı. Pekala Bitcoin 9. haftalık kırmızı mumu kapatabilir mi?

Bitcoin dokuzuncu kırmızı kapanışa mı gidiyor?

BTC hala 30.000 doların çok altında süreç görüyorken, haftayı da kırmızıda kapatabileceğini kestirim etmek güç değil. Bunu yaparsa, piyasayı daha da makus düşüş trendlerine sürüklerken evvelki rekorunu kıracak. Art geriye dokuz haftalık kapanış, boğaların temel olarak piyasanın denetimini bıraktığını kanıtlayacak, bu da ayıların piyasayı daha da aşağı çekmek için hareket alanına sahip olduğu manasına geliyor.

İndikatörler BTC için neler söylüyor?

Bitcoin için 50 günlük hareketli ortalamanın üzerinde kalmak her vakit bir yükseliş indikatörü olmuştur. Bu nedenle kripto para ünitesinin mevcut ticaret bedeli onun için âlâ haber manasına gelmiyor. Örneğin, Bitcoin 50 günlük hareketli ortalamasının 9.000 dolardan fazla altında. Bir toparlanma eğilimini güçlendirmek için, yalnızca bu noktanın üzerine çıkmak zorunda kalmayacak, birebir vakitte 40.000 dolar düzeyinin üzerinde değerli bir dayanak oluşturması gerekecek. Bitcoin’in bunu başarmak için %37 yükselmesi gerekiyor.

Bu mümkünlük alanının dışında olmasa da, döviz girişleri bunun gerçekleşmesinin pek muhtemel olmadığını gösteriyor. Sadece son 24 saat içinde, BTC borsa girişleri çıkışları 7,5 milyon dolar aşarak satış eğiliminin güçlenmeye devam ettiğini gösteriyor. Bu satış eğilimi durdurulamaz ve bir birikim eğilimine dönüştürülemezse, analistlere nazaran Bitcoin için %37’lik bir toparlanma fotoğrafın dışında kalır. Piyasada yaşanan çok endişe hissi ile birleştiğinde, BTC’nin 40.000 doların üzerinde takviye kurmadan evvel 25.000 doların altına dokunması daha mümkün.

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, yatırım devi JPMorgan, önder kripto para ünitesinin gerçek kıymetinin 38.000 dolar olduğunu söyledi. Şirket ayrıyeten, Bitcoin’i “alternatif yatırımlar” listesine dahil ediyor. Her şeye karşın Bitcoin’in 30.000 dolar altında süreç gördüğü göz önüne alındığında, bu düzeylere ulaşabilmesi için biraz vakit gerekiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.