Alt Coinler

Binance’e Shiba Inu Davası: Yargıç Bloke Buyruğu Verdi!

Bir Shiba Inu (SHIB) yatırımcısı, atağa uğradıktan sonra kaybettiği 6.7 milyar SHIB’i kendisine vermesi için önde gelen kripto para ünitesi borsası Binance’e dava açtı. İşte detaylar…

Shiba Inu yatırımcısı, SHIB’lerini geri alamadığı için Binance’e dava açtı

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere meme’lerden ve önde gelen göğüs coin Dogecoin’den (DOGE) ilham alan oluşturulan kripto para ünitesi Shiba Inu’nun (SHIB) bir yatırımcısı, taarruza uğradıktan sonra kaybettiği 6.7 milyar SHIB’i kendisine geri vermeleri hedefiyle en büyük kripto para borsası Binance’e dava açtı. Mahallî kripto para ünitesi haber kuruluşu Livecoins’e nazaran, Brezilyalı kripto para traderı Aralık 2021’de hacklendi. O vakit, MetaMask’ta sakladığı coin’lerin ölçüsü, 27.7 milyar SHIB idi – bu da artık 271.000 dolara denk geliyor. Trader atağa uğradığını söylese de, olayın nasıl gerçekleştiğini açıklamadı.

Trader, Ethereum Blockchain tahlilini kullanarak, SHIB’lerinin 6.7 milyarının önde gelen kripto para borsası Binance’e taşındığını buldu. Trader, fonların iade edilebilmesi ve fonları kilitlemesini sağlamak hedefiyle platformun dayanak grubuyla süratle bağlantıya geçti. Binance’in takviye grubu, görünüşe nazaran hesabı kilitlemeyi kabul etti, fakat para iade edilmedi. Bu da traderın 6.7 milyar SHIB’i geri alabilmesi için Binance’e dava açmasına neden oldu. Bir mahkeme müracaatında yatırımcı, fonların ailesinin geçiminin ve tüm varlıklarının bir kesimi olduğunu tez etti.

Binance, davaya karşı çıkıyor

Livecoins raporlarına nazaran Hakim Ricardo Hoffman, Ocak 2022’de hacklenen adresten bahsederek Binance’e “Binance 14” adresini engellemesini emretti. Mahkeme buyruğunda, aşağıdaki tabirler yer alıyor:

Bu nedenle davalının Binance 14 cüzdanının tamamını bloke ettiğinin tespiti ve kelam konusu cüzdan ile ilgili uygulama erişim loglarının (tarih, saat, IP, saat dilimi) ibraz edilmesi için ihtiyati önlem talebini kabul ediyorum.

Binance, MetaMask ile hiçbir alakası olmadığını ve yatırımcının tokenlarının MetaMask cüzdanındayken hacklendiğini savunarak, mahkemenin cüzdanlarından birini bloke etmesini durdurmak için davayı temyiz etti. Dava, yakın gelecekte seyrine karar verecek olan hakim tarafından tekrar pahalandırılacak. Davayı inceleyen analistler, bunun “belirsiz bir durum,” olduğunu düşünüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.