Kripto Para

Binance/Zhao: Almanya’da lisans görüşmeleri yeterli gidiyor

Binance, rastgele bir yatırımcı izahnamesi yayınlamadan pay senedi gibisi dijital varlıklar sunduğu için uyarılmasının akabinde bir yıldan fazla mühlet geçtikten sonra Almanya’da lisans almak için ilgili finansal otoriteyle muahedeye çalışıyor.

Dünyanın en büyük kripto para Borsalarından Binance’in kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao yaptığı açıklamada Almanya’daki varlığını büyütme planının bir modülü olarak Alman bankacılık ve denetleme kurumu (BaFin) ile görüşme halinde olduklarını söyledi. BaFin kripto varlıkların saklama platformu işletmek isteyen tüm kurumların kendisinden lisans almasını kural koşuyor.

Hamburg’da İleri Finans Teknolojileri Konferansı’nda konuşan Zhao “Ekibimiz muhakkak burada ve tüm Avrupa’da düzenleyicilerle konuşuyor. Onlarla direkt olarak ben konuşmadım, lakin takımımdan gelen geri dönüşlere dayanarak işlerin yeterli gittiğini söyleyebilirim ” dedi.

Kapalılık nedeniyle görüşmeye dair daha fazla ayrıntı vermeyen Zhao, Binance’ın Almanya’da ahenk departmanı başta olmak üzere çok sayıda insanı işe aldığını da kelamlarına ekledi.

Zhao “Buradaki otoritelerle irtibat kurarak çok daha yeterli bir iş çıkarıyoruz. Hala Almanya’da bir lisans almayı umuyoruz ve buradaki pazar hissemizi büyütmek istiyoruz” halinde konuştu.

Geçtiğimiz Nisan ayında BaFin Binance’ı, Tesla Inc., Microstrategy Inc. üzere tanınan ABD pay senetlerinin performansına bağlı kripto gibisi dijital varlıklar sunmasıyla ilgili uyarmıştı.

Binance o periyotta bahisle ilgili yaptığı açıklamada pay senedi sahiplerinin haklarını ihlal etmeden yatırımcıların bu tokenlara yatırım yaparak şirketlerin pay senedi performansından ve temettülerinden faydalanmasını sağlamayı amaçladıklarını belirtmişti. Buna rağmen BaFin, Binance’ın güvenlik kurallarını ihlal ettiğini belirtmişti.

Almanya ile ilgili tartışmalar Binance’in bu ay başında Fransa’dan onay alması karşılığında Paris’i şirketin Avrupa merkezi yapması kararı sonrası gelmişti.

Zhao, daha evvel Binance’in Fransa’nın blok zinciri ekosistemine 100 milyon euro yatırım yapacağını ve altyapı geliştirme üzerinde çalışması için 250 şahsa kadar çalışan istihdam edeceğini açıklamıştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.