Kripto Para

Binance, Fransa’dan sonra Almanya’dan da lisans almak için müracaat yaptı

Investing.com – Binance, Fransa’da faaliyet lisansı aldıktan sonra artık operasyonlarını Almanya hudutlarına gerçek genişletmek için lisans başvurusu yapacağını bildirdi.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, bugün Hamburg’da düzenlenen Finance Forward konferansında lisans müracaatının gündemlerinde olduğunu doğruladı. Bu gelişmenin yanında Binance CEO’su Şubat ayında Alman finansal denetçilerle görüşmeler yaptıkları haberlerini de doğruladı. Binance, Almanya’da işletme lisansı başvurusu hazırlığındayken öbür yandan da ülkede uyumluluk ve finansal eser siyasetleri konusunda deneyimli isimleri de bünyesine katmak için teşebbüslere başladı.

Binance, 2022’de Orta Doğu ile birlikte Avrupa’da da büyümek istiyor

Dünyanın en büyük kripto para borsası, 2021 yılında birçok ülkede düzenleyici baskısıyla karşı karşıya kaldı ve birtakım ülkelerde faaliyetlerini durdurmak zorunda kaldı. Baskılar sonucunda borsa yetkilileri, siyaset değişikliğine giderek kamuoyuna düzenleyicilerle uyumlu biçimde çalışma kelam verdi. 

Bu kapsamda daha evvel bir merkezi olmamasıyla övünen kripto para platformu, çeşitli yargı bölgelerinde merkez kurma kelamı verdi. Ayrıyeten ülkelerle finansal ahenk sürecinde diyaloglarını uygunlaştırmak ismine deneyimli isimleri bünyesine kattı.

Düzenleyicileri uyumlu çalışma gayretlerinin sonucu olarak Binance, bu yıl birinci evvel Birleşik Arap Emirliklerine bağlı Abu Dabi, Bahreyn ve Dubai’de lisansı bir kuruluş oldu. Bu ayın başında ise Fransa’da işletme lisansı alan birinci büyük kripto para borsası oldu. 

Almanya, son vakitlerde kripto piyasalarına yönelik olumlu adımlar atıyor

Binance’in Almanya’da lisanslı bir kuruluş olarak çalışma niyeti, ülkenin son vakitlerde kripto dostu kararlara imza atmasından sonra ortaya çıktı. Almanya, son olarak kripto para yatırımcılarına bir vergi muafiyeti sunan vergi rehberini yayımladı. Daha öncesinde ise ülkenin en büyük bankası Commerzbank, kripto saklama hizmeti vermek için bir talepte bulundu.

Binance, Almanya’da da işletme lisansı alabilirse iki G7 ülkesinde de faaliyet müsaadesi bulunan kripto borsası olarak kıymetli bir muvaffakiyete imza atmış olacak. 

Muharrir: Günay Caymaz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.