Alt Coinler

Binance, Bu 2 Altcoin’de Hileli Ticaret Öneren Çalışanlarını Kovdu!

Önde gelen kripto para borsalarından Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), birtakım borsa çalışanları LUNA ve UST düşüşü sırasında kendi kullanıcılarına karşı süreç yapmayı önerdiği için kovdu.

Binance CEO’su, “pirus zaferi” istemiyorum dedi ve kovdu

Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun en son LAKİN oturumunda CEO, kimi Binance çalışanlarının Terra (LUNA) ve Terra USD (UST) çöküşü sırasında kendi kullanıcılarına karşı trade yapmayı ve büyük bir kar elde etmeyi önerdiğini açıkladı. CZ, Reddit kullanıcılarına daha sonra bu çalışanlara ne olduğunu da anlattı.

CZ, LUNA ve UST’de gerçekte neler olduğunu bilerek kendi kullanıcılarına karşı bahis oynayarak elde edebilecekleri çıkarı kovalamanın bir ‘pirus zaferi’ olacağını söyledi. Pirus zaferi, yani kazananın da kaybettiği bir zafer. Binance CEO’su, etik kurallarının da ötesinde, bunun ticari bir varlık olarak Binance için akla yatkın olmayan bir karar olacağını açıkladı. CZ, bunu öneren şahısların derhal kovulduğunu söyledi.

CZ, Binance’ın LUNA ve UST trade’ine neden müsaade verdiğini de açıkladı

Oturumda CZ, Binance’in resmi web sitesinde ve toplumsal medya hesaplarında tanıttığı UST’nin güvenliğiyle ilgili en tanınan sorulardan birini de yanıtladı. CZ, kullanıcılara bunun bir ‘olay’ olduğunu ve bazen çalışanlarının yanılgı yaptığını belirtti. Burada takım proje için yanlış logoyu kullandı ve bu da baş karışıklığına neden oldu. Akabinde, kullanıcıların kripto para ünitesi ile ilgili projelere ve teknolojilere yatırım yapmadan evvel kendi araştırmalarını yapmaları gerektiğini de kelamlarına ekledi.

Kriptokoin.com haberlerinden de yakından takip ettiğiniz dramatik çöküşten sonra, birtakım kripto para borsaları bu iki altcoin’i de-list etti ve alım-satımı durdurdu. Bununla birlikte Binance birinci başta durdursa da tekrar trade imkanı tanıdı. UST ve LUNA trade’ine devam edilmesiyle ilgili soruya gelince, CZ kullanıcılara borsanın kullanıcılarının çıkarına en güzel biçimde çalıştığını ve öteki borsalar her iki varlıkla da süreçlere müsaade verirken alım satımı durduramayacağını söyledi. Akabinde, açılan alım satım süreçlerinin kullanıcıları varlıklarını satın almaya yahut satmaya teşvik etmemesi gerektiğini de kelamlarına ekledi. Changpeng Zhao, “Piyasa ortamı tarafsız,” diye ekledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.