Kripto Para

Bilgiler Konuşuyor: Bitcoin Şaşırtan Bu Sinyalleri Veriyor!

Önder kripto Bitcoin (BTC) 30.000 dolar aralığını aşmak için uğraş etmeye devam ederken, değerli BTC fiyat metrikleri daha fazla düşüş eğilimine işaret ediyor. Geçen hafta yaşanan Terra ekosistemindeki şiddetli çöküş, kripto piyasayla birlikte Bitcoin fiyatını etkileyerek, o vakitten beri en az %20 düşmesine yol açtı.

Ayı Bitcoin için fiyat metrikleri ne gösteriyor?

On-chain analitik platformu Glassnode tarafından paylaşılan bir grafiğe nazaran Bitcoin NVT Signal, 235,252 ile dört yılın en düşük düzeyine ulaştı. Bu bilgi, 250 işareti civarındaki Temmuz 2018 düzeylerinden daha düşük. Glassnode, şu açıklamayı yapıyor:

Bitcoin’in yedi günlük hareketli ortalama için NVT Sinyali, 4 yılın en düşük düzeyi olan 235,252’ye ulaştı.

The Network Value to Transaction (NVT) Sinyali, faal trade senaryosu etrafında yatırımcı hassaslığını ölçmek için kıymetli bir ölçümdür. Kripto analisti Anvesh Reddy’e nazaran, bu temel metriğin dört yılın en düşük düzeylerini görmesi, ayı eğiliminin göründüğünden daha berbat olduğu manasına gelebilir.

Sinyalin hesaplanmasında ham günlük süreç hacmi yerine günlük süreç hacminin hareketli ortalaması kullanılıyor. Bu nedenle, hareketli ortalama sayıları, piyasa hassaslığının açık bir göstergesini yansıtmak için oranı düzgünleştiriyor. CoinMarketCap’e nazaran, önder kripto son 24 saatte %1,76 artışla 29.544 dolardan süreç görüyordu. Geçen hafta boyunca, başkan kriptonun fiyatı büyük ölçüde sabit kaldı ve 29.000 dolar etrafında dalgalandı.

Bitcoin’de ‘Death Cross’: 18.000 dolara düşebilir

Bu yılın başlarında Ocak ayında meydana gelen ‘ölüm haçı’nın yakın vakitte meydana gelmesi de misal bir eğilimi gösteriyor. Vefat haçı, gerçekleştikten sonra Bitcoin fiyatının tarihi olarak her vakit düştüğünü öne süren, çok bir ayı metriğidir. Kriptokoin.com haberlerinden de takip ettiğiniz üzere Ocak ayından bu yana, Bitcoin fiyatı yaklaşık %40 bedel kaybetti. Kripto analisti Rekt Capital, hususa ait olarak şunları söylüyor:

Tarih, ne vakit bir vefat haçı meydana gelse, Bitcoin’in daha derin bir düşüş yaşadığını gösteriyor. Artık bir tanesi gerçekleştiğine nazaran, potansiyel olarak ne bekleyebiliriz?

Ayrıyeten analist, BTC için tabanın şimdi görülmediğini belirtiyor ve mevcut düzeyinden nereye kadar gidebileceğine dair şu iddialarda bulunuyor:

Bitcoin, geçmişte bir vefat haçından sonra -%55, -%65 ve -%71 düştü. Tarih -%55’lik bir çöküşle kendini tekrar edecek olursa, BTC 18.000 dolar civarında tabana vurabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.