Kripto Para

Biden İdaresi, Bu Bitcoin Borsası İçin Harekete Geçti!

Savlara nazaran, ABD Lideri Joe Biden’in idaresi, Bitcoin (BTC) ve altcoin borsalarının müşterilerinin parasını kendi kurumsal fonlarından başka tutmasını talep etmesi için Kongre’ye baskı yapacak. İşte detaylar…

Biden idaresinin maksadında Bitcoin ve altcoin borsası var

Coinbase’in (COIN) yakın vakitte şirketin iflas ilan etmesi durumunda müşterilerin parasının kullanılabileceğini ve müşterilere ödeme yapılamayabileceğini belirtmesi, ABD idaresinin dikkatini çekti. Yetkililer, gelecekteki bir yasal çerçevenin kripto firmalarının müşteri varlıklarını kapalı tutmasını gerektirdiğinde ısrar ederek ABD’li milletvekillerini sorunu çözmeye zorlamayı planlıyor. Bu çeşit bir saklama kuralı, vadeli süreç platformları üzere finansal firmalar için standart, fakat kripto borsaları, fonlarını müşterilerin varlıklarıyla karıştırıyor. Bu, ABD idaresinin sonlandırmak istediği bir durum.

Geçen yıl ABD’deki Finansal Piyasalar Çalışma Grubu’nun stablecoin’lerle ilgili raporunda yer alan bir tartışmaya dayalı olarak, federal yetkililerin önümüzdeki haftalarda bir kripto düzenlemesi için baskı yapılabileceği belirtildi. İdare, ticaret platformlarının hala müşterilerin varlıklarının bir ortaya getirilmesine müsaade vermesi gerektiğini ve şirketlerin her hareketi bir Blockchain’e kaydetmek zorunda kalmadan dahili olarak alım satımları yönetmelerine müsaade vermesi gerektiğini düşünüyor.

Coinbase’in SEC bildirisi, tezleri ateşleyen nokta oldu

Kesimin en büyük borsalarından biri olan halka açık bir şirket olan Coinbase, Kriptokoin.com olarak daha evvel de bildirdiğimiz üzere, geçen ABD hafta Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yaptığı bir müracaatta, “iflas durumunda müşterilerimiz ismine nezaret altında tuttuğumuz kripto varlıkları, iflas süreçlerine tabidir ve bu çeşit müşteriler, genel teminatsız alacaklılarımız olarak kıymetlendirilebilir,” tabirlerini kullanmıştı.

Bu durum, Coinbase tarafından atılan bir yanlış adımın, müşterilerin tokenlarını süresiz olarak kilitleyebileceğini yahut başka alacaklılara ödeme yapmak için bu tokenları kullanabileceğini düşündürdü. Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC) Lideri Gary Gensler bu hafta bir konferansta yaptığı açıklamada, “Dijital bir cüzdanda, tokenlarınıza nitekim sahip olduğunuzu düşünmeyin,” dedi ve federal hükümetin yatırımcıların varlıklarının korunmasıyla ilgili birtakım telaşlarının altını çizdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.