Kripto Para

Bankman-Fried Nisan Ayında Harika PAC’lere 16 Milyon Dolar Bağışladı

Bloomberg’in haberine nazaran, kripto türevleri borsası FTX’in kurucusu Samuel Bankman-Fried, Nisan ayında muhteşem PAC’lere* (political action committee/siyasi aksiyon komitesi) 16 milyon dolar bağışladı. Bu hareket onu bu çeşit siyasi kümelere bağış yapan en güzel bağışçılardan biri haline getirdi.

Haberde, kripto milyarderinin, bir sonraki pandemiyi önlemeye yardımcı olabilecek adayları desteklediğini söyleyen harika bir PAC olan Geleceğimizi Koruyun’a (Protect Our Future) 10 milyon dolar verdiği belirtildi. Küme, tümü Demokratik Meclis yarışlarında olmak üzere, ön seçimlerini etkilemek için şimdiye kadar 19 milyon dolar harcadı.

The Block, Kasım 2020’de Bankman-Fried’in şimdiki Demokrat Lider Joe Biden’ın kampanyasına 5,2 milyon dolar katkıda bulunduğunu bildirmişti. Opensecrets.org bilgilerine nazaran FTX.US, Biden’ın başkanlık kampanyasını desteklemek için 2020 seçim devrinde en çok bağış yapanlar ortasında yer aldı.

*Super PAC: Siyasi aksiyon komitesi (PAC), ABD’de siyasi kampanya katkılarını bir ortaya toplayan ve bu fonları adaylar için yahut adaylara karşı kampanyalara, oylama teşebbüslerine yahut mevzuata bağışlayan bir siyasi komitedir. PAC’ler tipik olarak siyasi bir kampanyaya bağışta bulunmak için özel olarak para toplamak isteyen şahıslar tarafından iş, emek yahut ideolojik çıkarları temsil etmek üzere oluşturulur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.