Alt Coinler

Ayı Piyasasında En Düzgününü Yapan 3 Altcoin Muhakkak Oldu!

Kripto para piyasası, Kasım 2021’de 3 trilyon doların üzerinde olan değerlemesinin arından, Mayıs 2022’de 1,23 trilyon dolara düştü ve son altı aydır düşüşte. Önder kripto para ünitesi Bitcoin ve başka altcoin projeleri de düşüş trendlerini sürdürüyor.

Kimi altcoin projeleri daha az kaybettirdi

Daima olarak artan enflasyon konusundaki kaygılar, Federal Rezerv’in buna şahin reaksiyonu ve Ukrayna ile Rusya ortasında devam eden çatışma, yatırımcıların daha riskli varlıklara olan yatırımlarını sınırlamalarına neden oldu. Ayrıyeten, ABD doları üzere inançlı limanlara yönelik artan iştahları, en yeterli kripto para ünitelerinden kimilerine ve ABD pay senetlerine olan talebi azalttı.

Sonuç olarak, Dogecoin (DOGE) ve (Cardamo ADA) üzere birtakım altcoin projeleri, geçen yıl belirlenen rekor düzeylerden yaklaşık yüzde 80’den fazla düştü. Birebir vakitte, birkaç altcoin, birinci 30’daki başka varlıklara kıyasla daha küçük düşüşlere şahit oldu. Kriptokoin.com olarak ayı piyasasında en âlâ performansı sergileyen 3 altcoin’i ve ayrıntıları aktarıyoruz.

İşte listedeki 3 altcoin:
Monero (-%65)

Zımnilik odaklı altcoin Monero (XMR), Kasım 2021’den bu yana piyasadaki en büyük rakiplerinden daha az kayıp yaşadı. XMR’nin fiyatı, Kasım 2021’deki 300 dolar civarındaki doruğundan yaklaşık yüzde 40 düşüşle 186 dolara geriledi. Ayrıyeten Monero, Mayıs 2021’de 520 dolar düzeylerinde tepe yapmıştı. Buradan net aşağı taraflı düzeltmeyi yaklaşık %65’e çıkardıktan sonra başlayan daha geniş bir düzeltme hareketinin bir modülünü tamamlamış üzere.

XMR’nin Kasım 2021’den bu yana sonlu aşağı taraflı beklentileri, yaptırımları atlamak için kullanıldığına dair raporlar ortasında ortaya çıktı. Bu ortada, kripto piyasası üzerinde gizlenen katı düzenlemelerin kaygıları da Monero’ya olan spekülatif talebi artırmış üzere görünüyordu. Teknik açıdan bakıldığında, XMR, 50 haftalık üstel hareketli ortalaması (50 haftalık EMA; kırmızı dalga) ile tanımlanan bir aralıkta 211 dolar ve 200 haftalık EMA (mavi dalga) 167 dolar civarında konsolide oluyor.

UNUS SED LEO (-40%)

BitFinex borsasının ana şirketi olan iFinex tarafından desteklenen bir yardımcı program token’iolan UNUS SED LEO (LEO), daha geniş kripto düşüş trendlerinden büyük ölçüde etkilenmedi. Altcoin, Kasım 2021’den sonra birinci 30’daki rakipleri daha düşük hareket ederken bile yükseliş trendini sürdürdü; Şubat 2022’de yaklaşık 8,15 dolar ile tüm vakitlerin en yüksek düzeyine ulaştı. Fakat o vakitten beri neredeyse yüzde 40 oranında düzeltme yaptı ve şu anda yaklaşık 4,90 dolar düzeylerinde süreç görüyor.

iFinex, 2018’de 1 milyar dolar toplamak maksadıyla özel bir token satışında LEO’yu tanıttı. Bunu yaparken, firma, ödeme işlemcisi Crypto Capital’in kısmi fon ele geçirmesinden sonra ortaya çıkan nakit açığını hafifletmek istedi. IFinex ayrıyeten, bir evvelki aya ilişkin konsolide gelirlerinin en az yüzde 27’si ile LEO’yu geri satın alacağını ve böylelikle arzını piyasadan kaldıracağını açıkladı. Buna ek olarak, firma, geri kazanılan Crypto Capital fonlarının yüzde 95’ini ve 2016’daki BitFinex hack’inden gelen fonların yüzde 80’ini LEO’yu satın almak için kullanmayı taahhüt etti.

Binance Coin (-53%)

Monero üzere, BNB’nin de Mayıs ayı başlarında fiyatı 700 doların üzerine çıktı ve doruğa ulaştı. Akabinde Kasım 2021’de BNB/USD paritesi, piyasanın geri kalanıyla birlikte daha düşük düzeltme yapmadan evvel rekorunu neredeyse yine test etti. Lakin artık kıymetinin yarısından fazlasını sildi.

BNB, dünyanın önde gelen kripto borsasının ve BNB Chain isimli lokal blockchain ekosisteminin yardımcı altcoin projesidir. BNB sahipleri ayrıyeten BNB Chain’in yerleşik yönetişim modülü aracılığıyla teklifler gönderebilir ve oylamalara katılabilir..

Öbür kripto para üniteleri

En uygun kripto para üniteleri Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH), devam eden ayı piyasasındaki en üst seviye rakiplerinin birçoklarından daha âlâ performans gösterdi. BTC fiyatı, Kasım 2021’deki rekor düzeyi olan 69.000 dolardan yaklaşık 29.300 dolara düştü. Bu ortada, lide raltcoin ETH, tıpkı devirde 4.850 doların üzerinden yaklaşık yüzde 60 düşüşle 1.975 dolara kadar geriledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.