Kripto Para

Avalanche Kurucusu, UST ve Terra’nın Çöküşü Hakkında Konuştu

Avalanche kurucusu Emin Gün Sirer Terra ve UST’nin çöküşü hakkında konuştu. Sirer olayın tesir açısından DAO Hack olayından çok Mt. Gox’a benzediğini söyledi.

Emin Gün Sirer, Forbes’a kripto para piyasasını sarsan LUNA ve UST hakkında bir kadro açıklamalarda bulundu. Sirer, kelam konusu çöküşün DAO Hack olayından daha değerli olduğunu hatta Mt. Gox olayı kadar değerli olduğunu düşünüyor. Bilindiği üzere periyodunun en büyük kripto varlık alım satım platformlarından biri olan Mt. Gox 2014 yılında daha sonra büyük bir tartışma yaratan bir akına uğramış ve iflasını açıklamıştı. Olayın akabinde Bitcoin fiyatında büyük bir düşüş yaşandı.

Sirer ayrıyeten kelam konusu çöküşün daha sıkı düzenlemeler getireceği formundaki piyasa yorumcuları ortasında yaygın olan görüşe katılıyor.

Terra İştiraki

Terra ile kurduğu paydaşlık nedeniyle Avalanche vakfının bir ölçü para kaybettiğini söyleyen Sirer, başka taraftan bunun vakıf için bir sorun olmadığının altını çizdi.

LFG’nin Elindeki AVAX Ölçüsü Çok Az

Terra vakfı Luna Foundation Guard’ın çeşitli kripto varlıklardan oluşan rezervinde kabaca 60 milyon doları bulunuyor. Sirer husus hakkında yaptığı açıklamada vakfın elinde az ölçüde AVAX bulunduğunu ve vakıf elindeki tüm AVAX’ları tek seferde elinden çıkarmak istese bile süreç hacminin büyüklüğü nedeniyle fiyatta manalı bir değişikliğe yol açmayacağını söyledi. Geçtiğimiz günlerde yerli kripto topluluğunun önde gelen isimlerinden Squanch da benzeri bir açıklama yapmıştı.

AVAX son 24 saatte %10’dan fazla bedel kazandı ve yayın saati itibariyle 31.23 dolar düzeyinden süreç görüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.