Alt Coinler

Araştırmacıdan Büyük Uyarı: Balinalar SHIB ve DOGE’u Yutabilir!

Kripto araştırması Bernand Zambonin, Dogecoin arzının büyük bölümünün sadece bir avuç balinanın elinde olduğunu söylüyor. SHIB, ilham kaynağına göre daha fazla cüzdana dağılırken, Zambonin’e göre balinalar elindekileri sattığında değerleri kolayca düşebilir. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

DOGE ve SHIB: Balinalar tarafından yutulur mu?

Son zamanlarda, Reddit’in kripto ile ilgili ana başlıklarında dolaşan DOGE’nin 21.8 milyar dolarlık piyasa değerinin yaklaşık %40’ını büyük bir balinanın yuttuğuna dair endişeler var. Bu, Dogecoin’de yaklaşık 5 milyar dolarlık bir sermayeyi temsil ediyor. En son verilere göre, DOGE’nin bugünkü dağılımı dünya çapında ilk 10 Dogecoin sahibi içinde %44.22, ilk 100’de %63.92 ve ilk 1000’de %79.73.

Bu kadar önemli miktarda DOGE’ye sahip olan büyük balinanın kimliği hala sır. Pek çok kişi DOGE destekçisi Elon Musk olabileceği konusunda spekülasyon yaparken, bazı Reddit kullanıcıları DOGE balinasının komisyonsuz aracı kurum Robinhood (HOOD) olabileceğine dikkat çekti. Ancak Robinhood söylentiyi reddederek şirketin kendisinin herhangi bir kripto para ticareti yapmadığını açıkladı. Shiba Inu’ya gelince, veriler tokenin portföylerin azınlığında daha da yoğunlaştığını gösteriyor. SHIB’nin servet dağılımının yaklaşık %64’ü ilk 10 hissedarında yoğunlaşırken, %71,72’si ilk 20 sahibinin portföylerinde ve %80,74’ü ilk 100 hissedarına ait.

Bununla birlikte, Shiba Inu’nun en büyük sahibi, geçen yıl Mayıs ayında piyasaya sürüldüğünde toplam SHIB sirkülasyonunun %50’sini alan Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin’dir. 7,3 milyar dolar değerinde 410.241.996.771.871 SHIB eşdeğerini ölü bir adrese göndererek Shiba’nın toplam dolaşımının yaklaşık %41’ini kaldırdı. Buterin ayrıca Hindistan COVID-19 yardımına Shiba Inu tokenlerine 1 milyar dolar bağışladı.

Balina fiyatları dürebilir mi?

Shiba Inu ve Dogecoin gibi meme kripto birimlerine yapılan yatırımların, temel olarak kripto paraların temelleri ile ilgisi olmayan alım-satım spekülasyonlarına dayanır. Bu nedenle, bu paralara yatırım yapmanın taşıdığı aşırı risk, kripto yatırımcıları tarafından göz ardı edilmemeli. Çünkü bu kripto paraların büyük bir konsantrasyonu yalnızca birkaç portföye tahsis edilmiştir. Kripto araştırması Bernand Zambonin’a göre bir balina elindekileri sattığında değerleri kolayca düşebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.