Kripto Para

Analistler Korkuttu: Bitcoin İçin Bu 4 Seviyeyi Bekleyin!

On-chain datalar, Bitcoin fiyatının indirimli olduğunu gösteriyor, lakin analistler süratli bir toparlanma beklemeye karşı uyarıyorlar.

Bitcoin fiyatı indirimde, fakat analistler derin bir düzeltme bekliyor

12 Mayıs’ta 26,697 dolara düşüş 2020’den bu yana görülen taban düzeyini işaretlese bile, birçok metrik mevcut düzeylerin fırsat olduğunu gösteriyor. Bu düzeye geri çekilme, Bitcoin’in 200 haftalık üssel hareketli ortalamasının (EMA) 26.990 dolarda tekrar test edilmesiyle dikkat çekiyor. Kripto para araştırma firması Delphi Digital’e nazaran, bu metrik tarihî olarak “önceki fiyat tabanları için kilit bir alan olarak hizmet etti”.

Sıkıntı bir 13 Mayıs geçiren yalnızca Bitcoin değildi

Stablecoin piyasası birebir vakitte Terra çöküşünün başlangıcından bu yana en yüksek volatilite düzeyini ve dolar sabitinden sapmayı gördü ve ortalarında en büyük sapmayı Tether (USDT) yaşadı. Blockchain bilgi sağlayıcısı Glassnode’dan aşağıdaki tabloda gösterildiği üzere büyük stablecoin projeleri de sıkıntı vakitler geçirdi.

Bitcoin gerçekleşen fiyatına yaklaşıyor

Piyasa kıymetine nazaran en düzgün dört stablecoin’in tümü, dolar sabitlerinin 0,001 dolarına geri dönmeyi başardı, fakat kripto yatırımcılarının uzun vade itimadı, son iki haftadaki olaylarla katiyetle sarsıldı. Piyasa geri çekilmesinin bir sonucu olarak, Bitcoin fiyatı artık 2020’den bu yana gerçekleşen fiyatına en yakın süreç görüyor.

Glassnode’a nazaran, gerçekleşen fiyat tarihi olarak “ayı piyasaları sırasında sağlam dayanak sağladı ve piyasa fiyatı bunun altında süreç gördüğünde piyasa taban oluşumunun sinyallerini verdi.” Evvelki ayı piyasaları, BTC süreçlerinin fiyatını uzun mühletler boyunca gerçekleşen fiyatının altında gördü, fakat Bitcoin’in 2019-2020 ayı piyasası sırasında gerçekleşen fiyatının sadece yedi gününün altında kalmasıyla vakit ölçüsü aslında her döngüde azaldı.

On-chain bilgiler, birçok kripto para yatırımcısının 30.000 doların altında Bitcoin almanın cazibesine karşı koyamadığını ve bu durumun 12 Mayıs’ta başlayan ve 15 Mayıs’a kadar devam eden birikimde bir artışa yol açtığını gösteriyor, fakat birtakım analistler bunu süratli bir düşüşün bir işareti olarak görmemeleri konusunda uyarıyor.

Kriptokoin.com tahlillerinde yer verdiğimiz üzere, kıdemli analist Gareth Soloway, LUNA çöküşünün bir sonucu olarak Bitcoin’in 12.000 dolara kadar düşebileceğini söyledi.

“Bitcoin’de bu 4 seviyeyi bekleyin”

Bu his, “bu alanlarda fiyat artışını ne kadar uzun mühlet görürsek, devam etmenin daha mümkün hale geldiğini” belirten Delphi Digital tarafından da tekrarlandı. Delphi Digital analistleri şunları söylüyor:

Bunun olması durumunda, aşağıdaki düzeyleri arayın: 1) 22.000 – 24.000 dolar ortasında haftalık yapı ve hacim yapısı dayanağı; 2) 2017 ATH düzeyi olan 19.000 – 20.000 dolar ortasında tekrar test edildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.