Alt Coinler

Analist Endişelendirdi: Bu Altcoin’ler Tarihi Düşüşte!

Başkan altcoin Ethereum (ETH) tabanındaki çeşitli ikinci katman (Layer-2) platformlarındaki protokollerde kilitlenen net varlıkların hacmi son iki ayda düştü. Analistler, bu çarpıcı düşüşün muhtemel nedenlerini iddia ediyor.

Ethereum tabanlı L2 altcoin projeleri %40 düştü

Presight Capital VC fonunda kripto teşebbüsü danışmanı olan tecrübeli analist Patrick Hansen, Twitter hesabından Polygon (MATIC), Loopring (LRC), Curve (CRV), Immutlable X (IMX) ve gibisi Ethereum tabanlı ikinci katman platformlarının düşüş dinamiklerini paylaştı:

Ethereum L2’ler şu anda yüksek beklentileri karşılamakta zorlanıyor – L222 mem’i hatırlıyor musunuz? Gerçek şu ki, L2 TVL, büyük likidite teşvikleri ve token çiftçiliği uğraşlarına karşın bu yıl en düşük düzeyinde.

Analist, Ethereum’un L2’lerinin toplam kilitli pahasının (çeşitli protokollere enjekte edilen varlıkların net değeri) yıllık en düşük düzeylere düştüğünü belirtiyor. Aslında, muadil olarak 4,4 milyar dolara düştüler. Bu pahanın en son bu kadar düşük olduğu vakit, 2021 Ekim ayının ortalarındaydı.

L2’ler Nisan ayının başlarında buhar kaybetmeye başladı: TVL’leri o vakitten beri %40 düştü. Analist, bu düşüşün büyük likidite teşviklerine ve token çiftçilik programlarına karşın gerçekleştiğini vurguluyor. Bu nedenle analist, “L2 atılımı hakkında konuşmak için çok erken olduğundan emin olabiliriz,” diye itiraf ediyor ve şunları söylüyor:

Lakin bu yıl Ethereum L2 atılımı, Ethereum-Maxis tarafından kesin olarak kabul edildi. Şimdilik, bu, son haftalardaki çökmelerden evvel bile gerçeklikten daha fazla olamazdı. L2 kullanımı en düzgün ihtimalle hudutlu.

Cevaplanması gereken sorular

Tıpkı vakitte analist, ikinci öğretim öğrencilerinin TVL’sini aşağı çeken şeyin gerçek fotoğrafını görmek için, ikinci lisanlar ortasındaki korelasyonu, teşvik programlarının gücünü ve bu dinamiklerdeki farklı faktörlerin rollerini dikkate almamız gerektiği sonucuna varıyor.

Kriptokoin.com haberlerinde de yer verdiğimiz üzere Ethereum’un DeFi’leri de devam eden piyasa sakinliğinden büyük ölçüde etkileniyor. Data toplayıcısı platform DeFiLlama tarafından sağlanan datalara nazaran, DeFis sadece 30 gün içinde TVL’nin %40’ını kaybetti. Artık, DeFis’te kilitli varlıkların net hacmi, Kasım 2021’de kaydedilen tarihi azamiden neredeyse 100 milyar dolar düşerek 67,92 milyar dolar düzeyinde bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.