Kripto Para

Altın’ın Son Çöküşünü Bilen İsim: 2. Dip! Önümüzdeki Günlerde…

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, altına yönelik düşüncelerini aktarmaya devam ediyor. 2021’in son haftalarında 1.000 liraya çıkan altının gerileyeceğini doğru tahmin eden uzman isim, önümüzdeki süreçte değerli metal piyasasının oldukça hareketli geçeceğini düşünüyor. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

İslam Memiş, altın için hareketli günler bekliyor

İslam Memiş, 2021’de panik satışı yapanların ve al-satçıların zarar ettiği bir yıl olduğunu düşündüğünü söyledi. Ayrıca geçen hafta, “17-18 liradan dolar alanların 3-4 ay bekleyeceğine dair” yorumların geçersiz olacağını düşünüyor. Uzman, o civardan alım yapanların o kadar beklemeyeceğini, 15 liradan dolar alanların veya 1.000 liradan gram altın alanların “2 ay bekleyip göreceğini” belirtiyor.

Geçtiğimiz günlerde de gram altının 1.450 liraya ulaşacağı tahmininde bulunan Memiş, bu öngörüsüne gelen eleştiriler üzerine 1.450 liranın “2. dip sonrası” görüleceğini, bunun tam olarak anlaşılmadığı konusunu vurguladı. Ayrıca, al-sat yaparak para kazanma konusunda heveslenenlere “kaybedeceksiniz” diyerek uyarıda bulundu. Uzman, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir paylaşımda tahminlerini yineleyerek 2022 yılında gram altının 1.450 lira, gram gümüşün de 20 liraya ulaşacağını düşündüğünü söyledi. Bu rakamları zirve seviyesi olarak takip edeceğinin altını çizdi. Kısa vadeli yatırımların kaybettirebileceğini kaydetti.

Son olarak İslam Memiş, piyasalardaki dalgalanmaların etkisini önümüzdeki günlerde göreceğimizi belirterek 20 Ocak’taki TCMB faiz kararı ve 25 Ocak’taki Fed açıklamalarına dikkat çekti. TCMB’nin faiz kararı, bugün 14.00’te açıklanacak. Detaylar için bizi takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.