Kripto Para

Altın’ı Olanlar Dikkat: Yarın Büyük Gün! İşte Beklentiler

Altın fiyatları, gerek yurt içi gerekse yurt dışı olsun, pek çok gelişmeden etkileniyor. Bu sefer, yatırımcıların radarında 20 Ocak 2022 tarihli Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası açıklamaları yer alıyor. Peki, yarın neler bekleniyor? Altın fiyatları nasıl etkilenebilir? Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

Altın, yarınki açıklamalar sonrası nasıl hareket edecek?

Yarın, yani 20 Ocak 2022 Perşembe günü, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası PPK toplantısı sonucunda faiz kararlarını açıklayacak. Bu konuda yorumlarını açıklayan Biz Finansal Danışmanlık Kurucu Ortağı Murat Özsoy, yarın açıklanacak verilerin, piyasaların odak noktasında olacağını vurguladı.

Uzmanlar, TCMB kararında herhangi bir değişiklik olmayacağını düşünüyor. Ancak uzmana göre bir indirimin gerçekleşmesi, sürpriz olmayacak. Özsoy, “TCMB’nin de bu yılın geneline bakıldığında eğer faiz indirimine gidecekse bu toplantı da bu açıdan son fırsatı olur diye düşünüyorum,” ifadelerini kullanıyor. Eğer merkez bankası faiz indirimine giderse dolar/TL kurunda yükseliş yaşanabileceğini düşünüyor. Dolar/TL paritesinin, gram altın fiyatındaki etkisi, pek çok insan tarafından dile getiriliyor. Özsoy da bu işlem çiftindeki yükselişle beraber gram altının 800 lira, hatta 818 liraya kadar çıkabileceğini öngörüyor.

Genel olarak Özsoy, önümüzdeki 2-3 aya bakıldığında 800 liranın altındaki seviyelerin alım fırsatları olduğunu düşünüyor. Yazım sırasında gram altının fiyatı, yüzde 0.76’lık bir yükseliş ile 795 liradan işlem görüyor. Gram altın, bir süredir 790-810 lira civarında hareket ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.