Kripto Para

Altın’da Büyük Hamleyi Bilen İsim: Şubat’ı Bekleyin! Çünkü…

Ons altın fiyatları, dün ABD Merkez Bankası’nın (FED) açıklamalarının ardından düştü. Gram altının fiyatı ise yatay seyrini sürdürüyor ve 800 liranın biraz altında işlem görüyor. Bu sırada, daha önce isabetli değerli metal tahminleri olan Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, yeni bir videosunda, değerli metale yönelik yeni yorumlarda bulundu. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

İslam Memiş’ten yeni altın yorumu geldi

Gram altının fiyatı, 2021’in sonlarında 1.000 liranın üzerine kadar çıkmıştı. Bu ani yükseliş ile panik yaparak yükseklerden alım yapan yatırımcılar, bu nedenle altın yorumlarını özellikle dikkatle takip ediyor, çünkü fiyatlar 600 liraya kadar geri çekildi. İslam Memiş, bugünkü yorumunda altın yatırımcılarını uyararak değerli metalde dolar/altın paritesine önem verdiğini açıkladı. “1.000 lira üzerinden gram altını alanlar, ben bu fiyatlar çökecek dediğimde sen bilmiyorsun diyenler, gülenler kaybetti” diyen Memiş, Şubat ayında sarı metal, gümüş, dolar/TL’de düşüş öngördüğünü belirtti.

İslam Memiş, daha önce piyasada ikinci dalga bir çöküşü beklediğini belirtti. Ancak yıl içerisinde yükseliş görünümünü koruyarak gram altının 1.450 liralık zirve seviyelere ulaşabileceğini düşünüyor. Kısa vadeli düşüş süresince, yüksek seviyelerden alım yapanların, sepetlerine değerli metal ekleyerek maliyetini düşürebileceğini belirtiyor. Memiş, ons altının Şubat ayında 1.750 ve 1.720 dolar civarına düşebileceğini de öngörüyor. Yazım sırasında ons altının fiyatı 1.814 dolar iken gram altının fiyatı 792 lira civarında seyrediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.