Kripto Para

Altın Öngörüleri Tutan İsim: 2 Ay Sonra Bu Seviyelerdeyiz!

Altın fiyatları Cuma günü yükseldi ve dolardaki gerileme ve ABD Hazine getirilerinin takviyesi ile arka arda ikinci haftalık yararına yöneldi. Haftayı göreli olarak yüksek düzeylerde kapatan altının yanı sıra, ABD Merkez Bankası (FED) tarafından agresif siyaset sıkılaştırma dehşetleri yavaşça azaldı. Bu sırada, Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, yatırımcıların beklemesi gerekenleri açıkladı. İşte detaylar…

Altın fiyatları için sırada neler var?

Altın fiyatlarının artık hangi istikamete gideceğine dair birçok yatırımcı araştırma yapıyor ve uzman yorumlarını bekliyor. Hususa yönelik açıklamalarıyla bilinen İslam Memiş, gram altına yönelik açıklamalar yaptı ve “kritik noktadayız” dedi. Uzman isim, altın fiyatlarının içerisinde bulunduğu ikilemden bahsederek bedelli metalde baskılanma yaşandığına dikkat çekti. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere, daha evvel bedelli metalde çeşitli düzeyleri yanlışsız iddia etmiş olan Memiş, kripto paralarda ise Haziran ayında ralli beklediğini aktardı.

Nisan ayında kurun baskılanmasından ötürü şu anda kur ataklarını olağan karşıladığını belirten uzman, dolar için, “Mayıs Haziran Temmuz’da üst taraflı atakların gelmesi beklenen. Temmuza kadar bu pik düzeyini görme ihtimalimiz güçlü,” sözlerini kullanıyor. Şayet Hazine ve Maliye Bakanlığı, yeni bir paket açıklarsa doların 16.40 – 16.60 ortasında, açıklanmazsa 16.80 – 17.00 ortasında görülebileceğini düşünüyor. 

İslam Memiş: Gram altını 900 liranın altında bulamayacaksınız

Uzman isim, “Kurların düşeceğine inanmayan fakat döviz yatırımı yapmak isteyenler pariteleri gözden geçirmeli,” derken ons altında baskılamanın devam ettiğine dikkat çekiyor. Ons altında dayanak düzeyi olarak 1.835 dolara işaret etse de, aşağı istikametli bir hareketin uzun müddet yaşanacağını düşünmüyor ve aşağıdakileri ekliyor:

FED’in faiz kararından 1880 ile 1980 dolar ortasına yerleşmek isteyen bir ons altının karşımızda olacağını düşünüyorum. Ons altında beklentim üst istikametli. Gram altın ise dolar kurundan takviye almaya devam ediyor. 900 lira düzeyinin altında gram altın bulamayacaksınız. Net. Bundan sonra imkansız.  […] Temmuzda 1200 lira düzeyini, yıl sonuna kadar da 1450 lira düzeyini öngörüyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.