Kripto Para

Altın Kâhini, Olacakları Tek Tek Anlattı: Bu Seviyeleri Bekleyin!

Altın fiyatları, haftanın son işlem gününe 800 liranın altında başladı. Yazım sırasında 794 liradan el değiştiren gram altının önümüzdeki süreçte hangi seviyeleri göreceğine dair pek çok yorum var. Piyasaya dair yorum yapanlardan biri, Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş oldu. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

İslam Memiş’ten gram ve ons altın tahminleri

2021 yılının son haftalarında dolar 18 liranın üzerine çıkarken gram altın 1.000 lirayı aştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeni ekonomik araçların faaliyete geçeceğini açıklamasının ardından piyasadaki volatilite bir nebze de olsa kırıldı ve altın 600 liraya kadar geriledi. Ancak 2022’nin başından bu yana 800 lira civarından el değiştiren gram altında uzmanlar, yıl boyunca yükseliş bekliyor.

Ons ve gram açısından değerli metal fiyatlarında neler beklediğini tek tek anlatan Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, AD Merkez Bankası’na, enflasyona, faiz artırım politikalarına dikkat çekti. Bunların yanı sıra uzman, beklediği seviyeleri de açıkladı. Uzman ismin beklentileri, aşağıdaki listede tek tek açıklanmıştır:

  • 2021 yılında ons altının kötü zaman geçirdiğini düşünen Memiş’e göre 2022 yılında ABD Merkez Bankası ve altın arasında bir savaş başlayacak.
  • Ons altın, enflasyonu fiyatlayacak.
  • Yatırımcı, enflasyon verilerinin yükseldiğini görerek, değerli metal almak isteyecek.
  • Fed’in altını baskılamak için sürekli faiz artırım yoluna gitmesi ile değerli metal-dolar savaşı olacak. Memiş, ons altının 1.960-2.000 doları test edebileceğini düşünüyor.
  • Ons altının yükselişi ve Fed’in faiz kararıyla doların değerinin artmasının, gram altını 1.450 lira seviyelerine taşıyabileceğini öngörüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.