Kripto Para

Altın Fiyatları İçin İzlenecek Seviyeler Çıktı: İşte Liste!

Uzmanlara göre altın fiyatları için yatırımcılar, Fed’in favori enflasyon göstergesi olan PCE Fiyat Endeksi’ni bekliyor gibi görünüyor. Bu sırada Fed’in şahinlik odaklı tutumuyla piyasadaki gerginliğin yatışması sonucu, ABD doları güvenli liman olarak talebini kaybediyor. Peki, sırada neler olabilir? Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

Altın fiyatları: İzlenmesi gereken önemli seviyeler

Fed açıklamalarıyla birlikte, ABD Hazine getirilerinin güçlendirilmesi, toparlanma modunu altın fiyatında sınırlı tutuyor. Altın fiyatları, Fed’in faiz oranları ve bilanço indirimi konusundaki şahin görünümü sayesinde Kasım ayından bu yana en keskin haftalık düşüşünü kaydetme yolunda ilerliyor. Bu sırada, analist Dhwani Mehta’ya göre fiyata yönelik beklentileri ortaya koyan bir indikatör olan Teknik Birleşme Detektörü, altın fiyatının 1.800 dolarda güçlü bir arz ile karşılaşarak iki haftalık dip seviyelerinden toparlanma yolunda yavaşladığını gösteriyor.

Bu seviyede, bir günlük Fibonacci yüzde 23,6 geri çekilme seviyesi dört saatlik SMA5 ile çakışıyor. Bir sonraki direnç, Fibonacci yüzde 38.2 geri çekilme seviyesi ve bir günlük SMA50’nin kesişimi olan 1.803  dolarda bekliyor. Analiste göre 1.806 dolarda oturan SMA200, boğalar 1.810 dolarda güçlü bir engele doğru ilerlerken, düşüş beklentilerine meydan okuyacak. Bu seviye, bir günlük yüzde 61.8 Fibonacci geri çekilme seviyesi, dört saatlik SMA200 ve bir haftalık pivot noktası S1’in yakınsamasıdır.

Öte yandan, analiste göre, anlık bir gün SMA100’de 1.796 dolar seviyesinde hizalandı. Bunun altına inildiğinde ise satıcılar önceki günün en düşük seviyesi olan 1.792 doları yeniden test edecekler. Mehta, “Bir haftalık S2 pivot noktası, altın konusunda iyimserler olanlar için son nokta olacak,” ifadelerini kullanıyor. Seviyelerin detektördeki görünümü ise şu şekilde:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.