Kripto Para

Altcoin Kâhini: Bitcoin Sertçe Bu Düzeylere Düşecek!

Yakından izlenen bir kripto para ünitesi stratejisti ve traderı, Bitcoin sahiplerini BTC’nin 52 haftanın yeni bir en düşük düzeyine ulaşmaya hazır olduğu konusunda uyarıyor. Uydurma trader Capo, 322.300 Twitter takipçisine, kripto pazarları zayıflık belirtileri göstermeye devam ederken Bitcoin için öteki bir satış olayının göründüğünü söyledi.

Capo, Bitcoin (BTC)’de boğa tuzağına dikkat çekti

Son yedi gün içinde Bitcoin, 52 haftanın en düşük düzeyi olan 26.910 doların altında, 28.400 doların üzerinde süreç yapmayı başardı. Bununla birlikte Capo, BTC fiyat düzeyini kısa müddette altı defa tekrar ziyaret ettiğinden, 28.000 dolar civarındaki dayanak alanının talep tükenme belirtileri gösterdiği konusunda uyarıyor ve aşağıdaki sözleri kullanıyor:

BTC hariç neredeyse tüm piyasa, dünkü sıçramadan sonra yeni bir taban yaptı ve bunun aslında bir boğa tuzağı olduğunu gösterdi. BTC yeni düşük geliyor. Burada yükselen bir şey yok. Bu dayanak uzun sürmeyecek.

Bitcoin dayanağını aldıktan sonra Capo, 21.000-23.000 dolar ortasındaki ayı piyasası amacında keskin bir düşüş öngörüyor. Bu ayın başlarında, kripto stratejisti, Bitcoin’in 30.000 dolarlık kilit ruhsal fiyat düzeyini çıkaracağını yanlışsız bir biçimde kestirim etti ve BTC’nin neden muhtemelen yeni bir yılın en düşük düzeyine çıkacağına inandığına dair tezini açıkladı.

Bitcoin için önümüzdeki günlerde düşüş mü var?

Kriptokoin.com olarak daha evvel de bildirdiğimiz üzere çeşitli altcoin’lerde yanlışsız kestirimlerde bulunarak “altcoin kâhini” olarak anılan analist, BTC’nin önümüzdeki günlerde yeni düşüşler göreceğimiz konusunda aşağıdaki tabirleri kullanıyor:

BTC, boğa koşusunun ana ekseni olan 30.000 dolarlık dayanak bölgesini kırdı. Bu bir bölge, düzey değil. Tüm fitilleri alarak 29.000-31.000 dolar ortasında. Artık o bölgeyi direnç olarak test ediyor.

Capo ayrıyeten, Bitcoin’in bir ayı bayrağından ayrıldığını ve artık ayı piyasası maksadına yanlışsız yolda olduğunu vurguluyor. “Ayı bayrağının asgarî amacına şimdi 23.000 dolara ulaşılmadı. Bunu, birtakım ana maksatlara şimdi ulaşılamayan altcoinlerde de görebilirsiniz,” tabirlerini kullanıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.