Kripto Para

ABD’li İş İnsanı, Bu Altcoin’leri Seçti: Bitcoin’i Geçecek!

Bugün erken saatlerde bir Twitter sohbet odasında tartışmalı teşebbüsçü Martin Shkreli, Bitcoin ve DeFi’nin geleceği hakkındaki fikirlerini kripto topluluğuyla tartıştı. Yakın vakitte dolandırıcılık suçlamalarıyla mahpustan çıkan Martin Shkreli, Algorand ve Solana’yı umut verici altcoin projeleri olarak isimlendiriyor ve Ethereum’un gelecekte Bitcoin’i geçebileceğini söylüyor.

Bu altcoin projesini hapishanede kullanmaya başladım

Tıpkı vakitte ABD’li bir iş insanı olan Martin Shkreli, DeFi bölümünün geleceği konusunda optimist olduğunu söylüyor. Twitter’daki açıklamalarında Uniswap’ı geçmişte hapishanede kullandığını belirten Shkreli, DeFi’nin gelecekte klâsik finans sistemini nasıl gasp edebileceğini de tartışıyor:

Uniswap nitekim olağanüstü. Uniswap’ı hapishanede kullanmaya başladım…Gidebileceği yerin hududunda olduğunu düşünmüyorum. Bence DeFi ile sonuçlanan daha fazla finansal eser göreceğiz… sonunda birtakım kripto paraların bankacılık devlerinden daha büyük olduğunu göreceğiz.

Shkreli ayrıyeten klasik pay senetlerinin Blockchain kullanılarak tokenleştirilebileceğini de söyledi. Mesleğini Turing Pharmaceuticals’ı kurmadan evvel bir riskten korunma fonu yöneticisi olarak inşa eden Shkreli, DeFi’nin insanlara dünyanın rastgele bir yerinde rastgele bir varlıkla ticaret yapma yeteneği vererek insanlara “gerçek özgürlük” sağlayabileceğini de kelamlarına ekliyor.

“Algorand ve Solana Bitcoin’in hissesini eritecek”

Ayrıyeten Algorand ve Solana’yı Bitcoin’in piyasadaki hakimiyetini azaltabilecek iki Katman-1 projesi olarak isimlendirdi ve en uygun kriptonun saltanatının vakitle “yenilebileceğini” düşündüğünü belirtti. Ethereum meraklılarının “Flip” olarak isimlendirdiği varsayımsal bir olay olan Ethereum’un Bitcoin’in piyasa bedelini geçebileceğini düşündüğünü söyledi:

Ethereum’un Bitcoin’den daha bedelli olduğu kelamda ‘flip’… Ether’in kullanım durumları göz önüne alındığında bunun olmaması güç.

Avustralyalı şarkıcı-söz muharriri Sia, Web3’ün “son birkaç yılda hayatını nasıl değiştirdiğini” ve gelecekte dünyadaki yoksulluğu sona erdirebileceğini düşündüğünü söyleyerek Shkreli ile tartışmaya katıldı. Sia’dan uzun bir ortanın akabinde Shkreli, kendisi ile Bitcoin’in anonim yaratıcısı Satoshi Nakamoto ortasında bir karşılaştırma yaptı. İkili hakkında, “Kutunun dışında düşünmek gerçek bir dahi gerektirir” dedi. Ayrıyeten onu Kozmik Temel Gelirin ardındaki Ethereum projesi olan Proof of Humanity’ye bakmaya teşvik etti. Ethereum’dan Vitalik Buterin’in buna dahil olduğunu açıklayarak, “Eğer üzerinde değilseniz, projeyi ilerletmeye nitekim yardımcı olabilirsiniz” dedi.

Değişik bir biçimde Buterin, beş saatlik görüşme sırasında Shkreli’e yönelik bir tenkit olarak yorumlanabilecek üstteki tweet’i attı:

Vahim bir şey yaparak kamuya açık konuşmanın konusunu belirlemenin (veya hale gelmenin) daha güç ve şahane bir şey yaparak bunu yapmanın daha kolay olduğu bir kültürü nasıl yaratırız?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.