Kripto Para

ABD’deki Bu Kanun Kripto Paralar İçin Felaket Olabilir!

Alınan bilgilere göre, ABD’de önerilen kripto kanunu kripto paralar sektörü için, yasaklama dahil, feci sonuçlar doğurabilir. Analist Jerry Brito, Amerika Rekabet Yasasında önerilen hükümle ilgili endişelerini dile getirdi. Karar, Hazine’nin kara para aklama riski taşıdığı düşünülen herhangi bir işlemi gizlice yasaklamasına izin vermeyi amaçlıyor. Brito, kuralın Hazine’ye kripto işlemlerini yasaklama konusunda kontrolsüz bir takdir yetkisi verebileceğini söyledi. Detaylar Kriptokoin.com’da.

Kripto paralar için riskli yasa

Amerika Rekabet Yasasındaki yeni bir hüküm, ABD Hazinesine kara para aklama riskleriyle bağlantılı herhangi bir finansal işlemi derhal yasaklama yetkisi verebilir. Yeni sunulan 2022 tarihli Amerika Rekabet Yasası tasarısı kripto için büyük bir düzenleyici engel oluşturabilecek hükümler de içeriyor. Washington merkezli kripto düşünce kuruluşu Coin Center’ın İcra Direktörü Jerry Brito, Çarşamba günü bir tweet fırtınasında Yasadaki “özel önlemler” hükmüne ilişkin alarmı verdi.

Brito’nun dikkat çektiği hüküm, Hazine’ye mevcut yasada öngörülen kontrol ve süreçlere bağlı kalmaksızın “kara para aklama riski” ile bağlantılı herhangi bir işlemi yasaklama yetkisi vermeyi amaçlıyor. Önerilen kural, Hazine’nin ABD’deki “kara para aklama endişelerini” belirleme ve bunlara karşı önlem alma yetkisine sahip olduğu Banka Gizliliği Yasasını değiştirecek. Taslak yasalaşırsa, hüküm kripto sektörünü ciddi şekilde engelleyebilir. Bugün kanun, Hazine’nin bu yetkilerini kullanmadan önce kamuya duyuru yapmasını şart koşuyor. Yeni hüküm, bu tür kontrolleri kaldırıyor, yani Hazine, halka haber vermeden özel yetkileri özgürce kullanabilecek. Brito’ya göre, bu hüküm Hazine’ye kripto para borsaları gibi finansal kurumların kripto para ağlarını kullanmasını önlemek için “kontrolsüz ve tek taraflı takdir hakkı” verebilir. Bu, potansiyel olarak ABD’deki milyonlarca insanın DeFi veya VPN teknolojisi gibi alternatifler kullanmadan kriptoya erişmesini engelleyebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.