Kripto Para

ABD, Bitcoin (BTC) Madenciliğinde Dorukta Yer Almayı Sürdürüyor

ABD, Bitcoin (BTC) madenciliğinde %37,84’lük hash oranıyla dorukta yer almayı sürdürüyor.

Cambridge Alternatif Finans Merkezi’nin (CCAF) bilgilerine nazaran ABD, global Bitcoin madenciliği hash oranının %37,84’ünü oluşturarak bu anlamada tepede yer alıyor.

Ekim ayında, Çin Komünist Partisi’nin güç bölümü üzerindeki baskısı sebebiyle ülkedeki hash oranı neredeyse sıfıra inmiş ve bu periyotta ABD birinci kere birinci sıraya yükselmişti.

Georgia eyaleti, ülkedeki hash oranının %30’undan fazlasını oluşturuyor. Onu %11,22’lik hash oranıyla Teksas ve %10,93 hash oranıyla Kentucky takip ediyor. New York ve Kaliforniya eyaletleri, ağır olarak Bitcoin aksisi Demokratların dayanak gördüğü bölgeler olsa da bu bölgelerde de ağır bir biçimde madencilik faaliyetleri yürütülüyor.

Enteresan bir halde CCAF tarafından yayınlanan yeni rapor, Çin’in global hash oranının %22,29’luk oranında yer aldığını ve yine doruğa oynamaya başladığını ortaya koyuyor. Bilgiler, Çin’deki madencilik faaliyetlerinin zımnî ve müsaadesiz bir biçimde yapıldığını ortaya koyuyor. CCAF’e nazaran Çinli madenciler, kapalılık için çeşitli proxy hizmetlerine güveniyor.

Bununla birlikte en âlâ Bitcoin madencilik destinasyonlarından birisi olan Kazakistan, %13,22’lik hash oranıyla büyük bir düşüş gördü.

Kanada da %6,48’lik hash oranıyla listenin dördüncü sırasında yer aldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.