Kripto Para

4 Kez Bilen Ekonomist: Altın Mart’tan Önce Bu Seviyelerde!

Daha önce gram altın fiyatında 650 lira, 800 lira, 1.000 lira seviyelerini ve piyasanın düşüş yaşayacağını doğru tahmin eden araştırmacı yazar Haluk Özdil, yeni tahminleriyle gündeme geldi. Stratejist, tahmininde 20 Ocak tarihine dikkat çekti. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

Haluk Özdil’den ons ve gram altın için yüksek tahminler

Gram altın haftayı 789 liradan açarken altın fiyatlarına yönelik yorumda bulunanlardan biri, stratejist ve araştırmacı yazar Haluk Özdil oldu. Özdil, son açıklamasında, 2021’in son haftalarında altının yükselmesi sonucu 1.000 liradan yatırım yapanlara seslendi. Özdil, altının fiyatının Mart ayını beklemeyebileceğini, daha önceki bir tarihte yükselebileceğini düşündüğünü söyledi. Bu yorumları, yüksek seviyelerden yatırım yapanları sevindirdi.

Özdil, 20 Ocak tarihine dikkat çekti. 20 Ocak, yurt içi piyasaların merakla beklediği bir tarih, çünkü bu tarihte, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Para Politikası Kurulu’nun faiz kararları açıklanacak. Özdil’e göre bu tarihte Merkez Bankası “büyük ihtimalle stabil kalacak”. Uzman isim, daha önce altının Mart ayı civarında 1.000 lirayı geçeceğine dair ortaya koyduğu öngörüsünden bahsederek, fiyatın artık bu tarihi beklemeyeceğini düşünüyor. Özdil’e göre değerli metal çok yakında 800 lirayı geçecek. Bu nedenle, 1.000 liradan altın alanların içini rahatlatacak seviyelerin yakında görüleceğini söylüyor.

Son olarak altının ons fiyatında ise Mart veya Nisan ayında 2.000 dolara dikkat çekiyor. Bunun ardında, tarım ve gıda krizi dolayısıyla ABD’de enflasyonun yükselmeye devam etmesi olacağını söylüyor. Uzman ayrıca, “altının altın çağı kesin olarak başladı” ifadelerini kullanıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.