Kripto Para

3 Dev İsim: Altın Artık Bu Düzeylerden Fiyatlanacak!

Altın fiyatı kısa bir müddetliğine 1.800 doların altına düştü. Bununla birlikte çabucak toparlandı ve bugün yazının yazıldığı sıralarda %1,4 artışla 1.841,65 dolara ulaştı. Tecrübeli analistler, altının geleceğini kıymetlendiriyor.

ANZ: Altın, 1.820 dolar düzeyinde istikrara kavuşacak

ANZ Bank ekonomistleri, altının 1.820 dolar civarında istikrar kazanmasını bekliyor. Ekonomistler şu değerlendirmeyi yapıyor:

Agresif nakdî sıkılaştırma, artan getiriler ve daha güçlü bir dolar, altın fiyatı için kilit ögeler. Daima enflasyon ve artan jeopolitik riskler tarafından körüklenen global ekonomik büyümeye ait kaygılar, sarı metali bir formda muhafazalı. Fiyatın, 1.950 dolarlık yükselme potansiyeli ile mevcut 1.820 dolar düzeyinde bir taban bulmasını bekliyoruz.

TDS: Sarı metal daha fazla ziyan görebilir

Kriptokoin.com haberlerinden de takip ettiğiniz üzere Çarşamba günü altın, boğa piyasası trend çizgisini 1.830 dolar civarında tutamadı. Bu yüzen TD Securities’deki stratejistler, sarı metal için daha fazla aşağı istikametli potansiyel görüyor. Stratejistler, görüşlerini şu halde açıklıyor:

Powell, enflasyonu dizginlemek için faizleri nötrün ötesine taşımaya istekli olduğunu lisana getirirken, ekonomik kaygılar konusunda sağır üzere görünse de, açıklanan bilgiler çoğunlukla hala sağlam.

TDS stratejistleri, değerli metaller kompleksi ortasında aşağı taraflı ivmenin güçlenmesi ve geniş makro tasfiyelerin de tartı kazanmasıyla, altın için daha fazla aşağı taraflı potansiyel görmeye devam ediyor. Stratejistler, şu yorumda bulunuyor:

ETF varlıkları, dokuzuncu gün üst üste düşerken, konum alma analitiği hala altın böcekleri için ek acı potansiyelini tartışıyor.

Pablo Piovano: Altın 200 günlük SMA ile sonlu kalıyor

Altın vadeli süreç piyasaları için CME Group’un gelişmiş dataları göz önüne alındığında, açık faiz, bu sefer yaklaşık 4,5 bin kontrat ile bir diğer seans için daraldı. Bunun yerine hacim, arka arda üç günlük geri çekilmeyi bilakis çevirdi ve yaklaşık 26,4 bin kontrat yükseldi.

Analist, altın fiyatlarının, azalan açık faiz yerinde Çarşamba günü sonuçsuz bir seansa girdiğini belirtiyor. Bu ortada analiste nazaran, sarı metalde daha fazla konsolidasyon kartlarda kalırken, yükseliş teşebbüsleri 1.837 dolar civarında 200 günlük SMA tarafından sonlandırılmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.