Kripto Para

2 Ekonomist, Altın İçin Uyardı: Bu Hafta Çok Tehlikeli!

Altın ve doların yönü, pek çok yatırımcı tarafından merak ediliyor. Fiyatlarda ABD’deki gelişmelerin oldukça fazla bir etkisi var. Bugün ise ABD’den gelecek verilerin, değerli metali etkilemesi bekleniyor.  Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

Ekonomist, altın yatırımcılarını uyardı

Ekonomist Hatice Kolçak, Youtube kanalından yayınladığı bir videoda küçük yatırımcının bu hafta yatırım yapmaması gerektiğini düşündüğünü söyledi. Bunun ardındaki sebep olarak, ABD’den gelecek olan enflasyon verilerini gösterdi. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere bu veriler, Türkiye saati ile 16:30’da açıklanacak. Rakamlar doğrultusunda piyasalarda volatilite beklentisi oluşuyor.

Kolçak, “bu haftanın işi bilmeyen yatırımcılar için” çok tehlikeli olduğunu ifade ederek dikkatli olunması gerektiğine dikkat çekiyor. Açıklanacak verilerin, “tam anlamıyla her şeyi değiştirebileceğini” düşünen Kolçak, ons altında bu hafta volatilite beklediğini açıkladı. Altını dikkatli ve kademeli bir şekilde almak gerektiğini söyleyerek ekonomist, parası olanın uzun vadeli alım yapması gerektiğini belirtiyor. “Altına sığınılacak. Altın alımı gerçekleşmeye devam edecek. Gram altın tarafında düşüşler alım fırsatıdır” ifadeleriyle analizini sonlandırıyor.

Öte yandan Emlak ve Yatırım Danışmanı Mert Başaran’dan ilginç bir paylaşım geldi. Uzman, Twitter hesabı üzerinden “Gram altın 2.000 lira, Bitcoin 96.000 dolar olacak” diyerek “bu seviyelerin görüleceği tarihi açıkladığını” iddia ettiği bir video linki paylaştı. Ancak linke tıklanıldığı zaman Başaran’ın aslında sosyal medyada yüksek tahminlerde bulunanlara tepki verdiği anlaşıldı. Başaran, bahsettiği fiyat seviyelerinin görüleceği tarih hakkında “öyle bir tarih yok” diyerek yatırımcıları bu tarz haberlere inanıp yüksekten dolar veya altın almamaya çağırdı. “Verilen o tarihlere inanmayın. Elinizdeki parayı kaybetmeyin” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.