Kripto Para

“2. Dalgada Çok Can Yanacak” Diyen Ekonomist, Bitcoin Aldı!

Piyasa değeri ile en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC) düşüş yaşamaya devam ederken Türkiye’de yaygın olarak takip edilen bir uzman, BTC alımı yaptığını duyurdu. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı, Bitcoin satın aldığını duyurdu

Bitcoin, geçtiğimiz iki gün boyunca çeşitli sebeplerden dolayı sert bir düşüş yaşadı ve son altı ayın en dip seviyelerini gördü. Kripto para birimi 43.000 dolar civarında el değiştirirken aniden 38.000 dolara geri çekildi. Bu sabah ise söz konusu geri çekilme derinleşti ve BTC, 35.101 doları gördü. Bu sırada, Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, BTC satın aldığını duyurdu. İslam Memiş, sosyal medya hesabında yaptığı açıklamalarda “39.000 doların 2. çöküş olmadığını, ön satış olduğunu” belirtti. Ayrıca “sepetimde artık Bitcoin de var. Yüzde 50 için bekliyorum” ifadelerini kullandı.

Uzman, 38.900 dolardan yüzde 50 alım yaptığını, ancak kendine bu yatırımı bir yıl tutma şartı koyduğunu kaydetti. BTC’nin düşüşünün ardında hangi faktörler olduğu konusunda birçok uzman, çeşitli sebepler öne sürüyor. Bunların arasında en çok öne çıkan, ABD’deki hisse senetlerinin de düşüş yaşaması oldu. Bazıları, BTC ve borsalar arasındaki korelasyonun yükseldiğine dikkat çekiyordu. İslam Memiş ise düşüş hakkında aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Ulus devletler, tokat atacak! Üzülürseniz üzülürüm. BTC satışlarının arkasında Fed etkisi yok, ulus devletler var. Bu hafta ve önümüzde hafta nedenini açıklayacaklar. 2. çöküşte çok can yanacak! Şimdi tepki yemi verecekler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici Algılandı Lütfen Kapatıp Giriş Sağlayınız.